Μαθητής της Γ΄Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών μέλος της Εθνικής Ομάδας Debate

Φεβ 13, 2014
Η επιλογή των πέντε τακτικών μελών και των αναπληρωματικών μελών της Εθνικής Ομάδας Debate πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, 9 Φεβρουαρίου 2014, στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου στο Ψυχικό.

Ο μαθητής της Γ΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Θεόδωρος Ντουνιάς καθώς και η μαθήτρια της Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Αναστασία Ρεπούλιου και η μαθήτρια του 2ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate Ζωή Αλιπράντη επελέγησαν ως τακτικά μέλη της Εθνικής Ομάδας Debate.

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σχολικού Debate θα διεξαχθεί στην Ταϊλάνδη από τις 5 έως τις 15 Αυγούστου 2014.