Πρώτο Βραβείο στον Διαγωνισμό Ζωγραφικής της Ινδικής Πρεσβείας

Ιαν 14, 2014
ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΓΙΑ ΔΥΟ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ ΤΗΣ ΙΝΔΙΚΗΣ ΠΡΕΣΒΕΙΑΣΟ μαθητής Λέων Ιωαννίδης της δευτέρας τά

Ο μαθητής Λέων Ιωαννίδης της δευτέρας τάξης και η μαθήτρια Στεφανία Καραπάνου της τρίτης τάξης κέρδισαν το πρώτο βραβείο στις ηλικιακές ομάδες 5-7 ετών και 8-10 ετών αντίστοιχα, στο διαγωνισμό ζωγραφικής που έγινε το Σάββατο, 16 Νοεμβρίου, από την Ινδική Πρεσβεία και φιλοξενήθηκε στο Byron College, με θέμα “Freedom”.

Η βράβευση των μαθητών έγινε την Παρασκευή, 27 Νοεμβρίου, από τον πρέσβη της Ινδίας και παρουσία εκπαιδευτικών του Σχολείου μας.

Συνολικά συμμετείχαν στο διαγωνισμό δέκα μαθητές από όλες τις τάξεις του Σχολείου μας, σε τρεις ηλικιακές ομάδες. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους.