Βράβευση Μαθητών του Γυμνασίου του Κολλεγίου Αθηνών σε Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό κατά του σχολικού εκφοβισμού

Ιαν 11, 2014

Οι μαθητές της τρίτης τάξης του Γυμνασίου του Κολλεγίου Αθηνών Νικόλαος Φράγκος και Στέφανος Σαλτερής κατέκτησαν την τιμητική διάκριση πρωτότυπης παρουσίασης video στον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό με τίτλο «Λέμε ΟΧΙ στον σχολικό εκφοβισμό», που έγινε ανάμεσα σε 450 ομάδες μαθητών από 161 δημόσια και ιδιωτικά σχολεία, από 78 πόλεις της χώρας και ήταν υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας και το Βρετανικό Συμβούλιο, στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού προγράμματος «Σέβομαι τη διαφορετικότητα-Γίνομαι Ενεργός Πολίτης».

Η βράβευση πραγματοποιήθηκε στο Μουσείο Μπενάκη, στις 16 Δεκεμβρίου 2013.