Παρακολούθηση του 24ου Ετήσιου Συνεδρίου του Ελληνοαμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου από μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού

Δεκ 12, 2013
Δύο μαθητές της Β΄ τάξης Γενικού Λυκείου (Α. Κιούπης, Ε. Χρυσός) και τρεις μαθητές του 1ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate (Ι.-Χ. Καρακόζης, Α. Σαραντοπούλου, Ι.-Α. Φράγκου), που επελέγησαν με ακαδημαϊκά κριτήρια, παρακολούθησαν το 24ο Ετήσιο Συνέδριο του Ελληνοαμερικανικού Εμπορικού Επιμελητηρίου, που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου και την Τρίτη, 3 Δεκεμβρίου 2013, στο ξενοδοχείο Athenaeum Intercontinental.
Το θέμα του Συνεδρίου ήταν: “The Greek Economy Conference: The New Greek Economic Model”.
Τους μαθητές του Σχολείου μας συνόδευσε ο καθηγητής Οικονομικών κ. Γ. Δούκας.