Ομιλία του Διευθυντή/President Κολλεγίου Αθηνών-Κολλεγίου Ψυχικού για την Παγκόσμια Ημέρα Νερού

Μαϊ 7, 2013

Τη Δευτέρα, 1 Απριλίου 2013 πραγματοποιήθηκε - στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Νερού – εκδήλωση με θέμα «Το νερό πηγή ζωής και πολιτισμού» για τους μαθητές του Γυμνασίου και της Α΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, στο Θέατρο του Κολλεγίου.

Την εκδήλωση άνοιξε ο κ. Απόστολος Αθανασόπουλος, Συντονιστής των Σχολικών Μονάδων και Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, ενώ στη συνέχεια ο κ. Ιορδάνης Παπαδόπουλος, Συντονιστής του Τμήματος Ιστορίας και Κοινωνικών Σπουδών, μίλησε στους μαθητές με θέμα «Το νερό πηγή ζωής και πολιτισμού».

Το κύριο μέρος της εκδήλωσης αποτέλεσε η ομιλία του Διευθυντή/President Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού Καθηγητή Δρ Σπ. Πολλάλη με θέμα «22 Μαρτίου: Παγκόσμια Ημέρα Νερού».