Ομιλία της Παιδιάτρου Εφηβικής Ιατρικής κ. Φλώρας Μπακοπούλου στους μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού

Μαϊ 7, 2013

Την Τρίτη, 19 Μαρτίου 2013, η Παιδίατρος Εφηβικής Ιατρικής κ. Φλώρα Μπακοπούλου έδωσε ομιλία με τίτλο «Θέματα αναπαραγωγικής υγείας στην εφηβεία» στους μαθητές της Β΄ και Γ΄ τάξης του Γενικού Λυκείου και του Ι.Β.

Η κ. Φλώρα Μπακοπούλου είναι Επιστημονική Υπεύθυνη του Ειδικού Κέντρου Εφηβικής Ιατρικής (Ε.Κ.Ε.Ι.), κάτοχος Έδρας UNESCO Εφηβικής Ιατρικής και εργάζεται στην Α΄ Παιδιατρική Κλινική του Πανεπιστημίου Αθηνών, στο Νοσοκομείο Παίδων «Η Αγία Σοφία».