Μαθήτρια του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού κατέκτησε 1ο Βραβείο σε Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Σκίτσου

Μαϊ 7, 2013

Η μαθήτρια του 1ου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate Μαρία-Κυριακή Περτσεμλίδη κατέκτησε το 1ο Βραβείο στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Σκίτσου με θέμα «Η χρήση του δρόμου είναι….στο χέρι σου - Αύριο εγώ θα οδηγώ», που διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών και την Επιστημονική Ομάδα EDUCARTOON. Υπεύθυνη εκπαιδευτικός για τη συμμετοχή της μαθήτριας στον Διαγωνισμό ήταν η καθηγήτρια Καλλιτεχνικών του Ι.Β. κ. Τζέννιφερ Πόττερ- Καρούτσου.

Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν 8.000 μαθητές από 595 σχολεία της επικράτειας και της ομογένειας, με τη στήριξη 950 εκπαιδευτικών. Η βράβευση θα γίνει σε ειδική τιμητική εκδήλωση τη Δευτέρα, 3 Ιουνίου 2013, 11.00-14.00, στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης (αίθουσα «Πολλαπλών Χρήσεων»).