Κατάκτηση Χρυσού και Χάλκινου Μεταλλίου στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό “Ό Αρχιμήδης” από μαθητές του Κολλεγίου Ψυχικού

Μαϊ 7, 2013

Την Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2013 πραγματοποιήθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών η επίσημη τελετή βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ" κατά το σχολικό έτος 2012-2013.

Ο μαθητής του ΙΒ1 Δημήτριος Λως κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο (διάκριση Α) και ο μαθητής της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου Παναγιώτης Οικονόμου το χάλκινο μετάλλιο (διάκριση Γ).

Η Διεύθυνση και οι Σύλλογοι Διδασκόντων του Γυμνασίου και του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συγχαίρουν τους μαθητές που διακρίθηκαν.