Διακρίσεις μαθητών Γυμνασίου και Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό “Ό Ευκλείδης”

Μαϊ 7, 2013

Την Κυριακή, 24 Φεβρουαρίου 2013 πραγματοποιήθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών η επίσημη τελετή βράβευσης των μαθητών που διακρίθηκαν στον Πανελλήνιο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Ο ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ" κατά το σχολικό έτος 2012-2013.

Οι μαθητές της Β΄ τάξης Γυμνασίου Γιάννης Ελευθεριάδης και Αντιγόνη Χατζηδάκη και ο μαθητής της Γ΄ τάξης Παναγιώτης Οικονόμου κατέκτησαν το 3ο βραβείο.

Επίσης οι μαθητές της Α΄ τάξης Γενικού Λυκείου Αλέξανδρος Βασιλειάδης-Λιαροκάπης και Θεόδωρος-Θηρίμαχος Δαβαράκης και ο μαθητής του ΙΒ1 Δημήτριος Λως κατέκτησαν το 3ο βραβείο στον παραπάνω Διαγωνισμό.

Η Διεύθυνση και οι Σύλλογοι Διδασκόντων του Γυμνασίου και του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού συγχαίρουν τους μαθητές που διακρίθηκαν.