Διάκριση μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού στην Γ΄ Φάση (Τελική) του 25ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής

Μαϊ 7, 2013
Ο μαθητής του ΙΒ1 Κολλεγίου Ψυχικού Δημήτριος Λως κατετάγη στη 2η θέση πανελλαδικά στη γ΄ φάση του 25ου Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Πληροφορικής.

Ο μαθητής Δημήτριος Λως μαζί με το μαθητή της Β΄ τάξης του Γενικού Λυκείου Βασίλειο Σακελλαρίου, που επίσης διακρίθηκε στη γ΄ φάση του Διαγωνισμού, θα συμμετάσχουν σε Camp προετοιμασίας για τη συγκρότηση των Εθνικών ομάδων Πληροφορικής, που θα ξεκινήσει τη Δευτέρα, 11 Μαρτίου 2013. Η Εθνική Ομάδα Πληροφορικής θα εκπροσωπήσει τη χώρα στην 25η Ολυμπιάδα Πληροφορικής (6-13 Ιουλίου, Brisbane, Australia), καθώς και στη Βαλκανιάδα Πληροφορικής.