Ολυμπιακή ημέρα 2013

Απρ 7, 2013

Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2013, στο θέατρο του Κολλεγίου Ψυχικού, γιορτάσθηκε η «Ολυμπιακή Ημέρα»’. Καλεσμένοι του Σχολείου μας ήταν η κ. Ελένη Χρονοπούλου, 5η Ολυμπιονίκης στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004, στο αγώνισμα της Ρυθμικής Γυμναστικής (ensamble)  και ο κ. Γιάννης Κοκόδης, 6ος  Ολυμπιονίκης στο αγώνισμα  της  κολύμβησης  στα  400μ. Μικτής Ατομικής  στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004.

Στην εκδήλωση προλόγισαν ο  κ. Σόλων  Σανιώτης (Διασχολικός Συντονιστής Φυσικής Αγωγής των Δημοτικών Σχολείων) και η κ. Ντορέτα Χατζάτογλου που κάλεσε τους Ολυμπιονίκες. Μετά την παρουσίαση των αθλητών ακολούθησαν ερωτήσεις από τους υπεύθυνους του Μαθητικού Συμβουλίου.