![Ολυμπιακή ημέρα 2013](/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/olibiaki-imera-2013-ath-10122.tmb-880x380.jpeg?Culture=el&sfvrsn=6ea5366a_1)
Ολυμπιακή ημέρα 2013
Απρ 7, 2013
Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2013, στο θέατρο του Κολλεγίου Ψυχικού, γιορτάσθηκε η «Ολυμπιακή Ημέρα»’. Καλεσμένοι του Σχολείου μας ήταν η κ.
Την Παρασκευή 5 Απριλίου 2013, στο θέατρο του Κολλεγίου Ψυχικού, γιορτάσθηκε η «Ολυμπιακή Ημέρα»’. Καλεσμένοι του Σχολείου μας ήταν η κ. Ελένη Χρονοπούλου, 5η Ολυμπιονίκης στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004, στο αγώνισμα της Ρυθμικής Γυμναστικής (ensamble) και ο κ. Γιάννης Κοκόδης, 6ος Ολυμπιονίκης στο αγώνισμα της κολύμβησης στα 400μ. Μικτής Ατομικής στους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας το 2004.
Στην εκδήλωση προλόγισαν ο κ. Σόλων Σανιώτης (Διασχολικός Συντονιστής Φυσικής Αγωγής των Δημοτικών Σχολείων) και η κ. Ντορέτα Χατζάτογλου που κάλεσε τους Ολυμπιονίκες. Μετά την παρουσίαση των αθλητών ακολούθησαν ερωτήσεις από τους υπεύθυνους του Μαθητικού Συμβουλίου.