Επίσκεψη του προπονητή του Διομήδη Άργους στο Λάτσειο

Απρ 7, 2013
Τη Δευτέρα 15 Απριλίου, ο προπονητής της ομάδας handball του Διομήδη Άργους, Κος Δημήτρης Δημητρούλιας, βρέθηκε στο θέατρο του Δημοτικού Σχολείου τ

Τη  Δευτέρα 15 Απριλίου,  ο προπονητής της ομάδας handball του Διομήδη Άργους, Κος Δημήτρης Δημητρούλιας, βρέθηκε στο θέατρο του Δημοτικού Σχολείου του Κολλεγίου  Ψυχικού, για να μιλήσει στους μαθητές και τις μαθήτριες μας  και να τους αναλύσει από κοντά τα μυστικά του handball.Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με τον Κο Δημητρούλια , να μάθουν λεπτομέρειες και τεχνικές γύρω από το συγκεκριμένο άθλημα, να ενημερωθούν για την πορεία του Διομήδη σε Ελλάδα και Ευρώπη και να επισφραγίσουν από τον κορυφαίο προπονητή της περσινής χρονιάς, τα όσα διδάσκονται στο Σχολείο μας.

Η συζήτηση έγινε με τον πλέον διαδραστικό τρόπο, με τους μαθητές να εκφράζουν τις απορίες τους και τις ερωτήσεις τους, ενώ ιδιαίτερη έμφαση δόθηκε στην σημασία της ομάδας, του αλληλοσεβασμού και της κοινής προσπάθειας, για την επίτευξη των στόχων τους.Ο Κος Δημητρούλιας ξεναγήθηκε  στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου (κυρίως στις αθλητικές) και δήλωσε ενθουσιασμένος από την υλικοτεχνική υποδομή του Λατσείου Δημοτικού Σχολείου.