Συμμετοχή και βράβευση στο διαγωνισμό ζωγραφικής της Ινδικής Πρεσβείας

Ιαν 10, 2012

Συμμετοχή του Σχολείου μας και βράβευση μαθητή στο διαγωνισμό ζωγραφικής της Ινδικής Πρεσβείας, με θέμα «Τα παιδιά του κόσμου» Στις 17 Νοεμβρίου 2012 από τις 10:00 μέχρι τις 13:00 στο Byron College, πραγματοποιήθηκε ο διαγωνισμός ζωγραφικής της Ινδικής Πρεσβείας με θέμα «Τα παιδιά του κόσμου», στον οποίο έλαβαν μέρος 150 μαθητές από 11 ξενόγλωσσα σχολεία της Αθήνας. Το Δημοτικό Σχολείο του Κολλεγίου Αθηνών έλαβε μέρος στο διαγωνισμό με 19 μαθητές και μαθήτριες 3ης, 4ης, 5ης και 6ης τάξης. Τους μαθητές συνόδευσαν οι γονείς τους, μαζί με το Συντονιστή του εικαστικού τμήματος κ. Γ. Βεργιτσάκη και τον εικαστικό κ. Ό. Κοσμίδη. Στις ηλικίες 11-13 χρόνων, ο μαθητής του τμήματος 6δ, Μέισον Ευάγγελος, πήρε το τρίτο βραβείο. Στις 17 Δεκεμβρίου 2012, έγινε η βράβευση του μαθητή στο Byron College.

Ινδία