Βραδιά του Ευχαριστώ από την Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος

Μαρ 1, 2019
Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η «Βραδιά του Ευχαριστώ» που διοργάνωσε η Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος στο Θέατρο του Κολλεγίου προς τιμήν όλων των ανθρώπων που προσφέρουν την πολύτιμη βοήθειά τους για τους σκοπούς του Οργανισμού.

Ιδιαίτερα συγκινητική ήταν η «Βραδιά του Ευχαριστώ» που διοργάνωσε η Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος στο Θέατρο του Κολλεγίου προς τιμήν όλων των ανθρώπων που προσφέρουν την πολύτιμη βοήθειά τους για τους σκοπούς του Οργανισμού. Τα παιδιά, που συμμετείχαν στη βραδιά με τον δικό τους ξεχωριστό τρόπο, πέρασαν δυνατά μηνύματα χαράς και ελπίδας.

Όπως τόνισε στον χαιρετισμό του, ο Πρόεδρος του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος κ. Νίκος Τσαβλίρης, το Σχολείο και οι μαθητές μας στέκονται πάντα στο πλευρό του Make a wish- Κάνε μια Ευχή Ελλάδος μέσω του Προγράμματος Αστέρι της Ευχής, αγοράζοντας εκατοντάδες αστέρια για την εκπλήρωση ευχών παιδιών που πάσχουν από σοβαρές ασθένειες. Εδώ και 15 χρόνια το Κολλέγιο έχει εκπληρώσει περισσότερες από 12 ευχές παιδιών.