Απόφοιτοι του ΙΒ του 2018 συζητούν  με μαθητές του Κολλεγίου

Απόφοιτοι του ΙΒ του 2018 συζητούν με μαθητές του Κολλεγίου

Δεκ 22, 2018

Την Πέμπτη, 20 Δεκεμβρίου 2018, απόφοιτοι του International Baccalaureate Diploma Programme του Κολλεγίου Ψυχικού και πρωτοετείς φοιτητές σήμερα σε διακεκριμένα Πανεπιστήμια της Μεγάλης Βρετανίας και των Ηνωμένων Πολιτειών έκαναν παρουσίαση στο Θέατρο Χωρέμη σε μαθητές του ΙΒ και της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού.

Οι απόφοιτοι αναφέρθηκαν στα οφέλη που αποκόμισαν κατά τα δύο έτη των σπουδών τους στο ΙΒ ως προς την ακαδημαϊκή τους προετοιμασία για πανεπιστημιακές σπουδές και την προσωπική τους εξέλιξη.

Την εκδήλωση προλόγισε η Διευθύντρια του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού κ. Αναστασία Παπακωστοπούλου, ενώ στη συνέχεια οι απόφοιτοι απάντησαν σε ερωτήσεις μαθητών σχετικά με το ΙΒ και τα Πανεπιστήμια του εξωτερικού.