Εναρκτήρια Συνεδρίαση Εκπαιδευτικών του ΕΕΙ για το έτος 2023-2024

Σεπ 6, 2023

Την Τετάρτη, 6 Σεπτεμβρίου 2023 πραγματοποιήθηκε στο Θέατρο του Κολλεγίου η Εναρκτήρια Συνεδρίαση Εκπαιδευτικών των Σχολικών Μονάδων του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος για το έτος 2023-2024.

Χαιρετισμούς απηύθυναν ο Αντιπρόεδρος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΕΕΙ κ. Αλέξης Φυλακτόπουλος και ο Διευθυντής/President του Κολλεγίου Αθηνών Καθηγητής Σπύρος Πολλάλης.

Ακολούθησε παρουσίαση των επιτυχιών του Σχολείου κατά το περυσινό σχολικό έτος καθώς και των νεοπροσληφθέντων εκπαιδευτικών για το νέο έτος από τον Συνδιευθυντή Κολλεγίου Αθηνών και Διευθυντή Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών κ. Χρίστο Κωνσταντόπουλο, τον Συντονιστή Κολλεγίου Ψυχικού και Διευθυντή Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού κ. Παναγιώτη Γιαννουλάτο και τη Διευθύντρια του Νηπιαγωγείου «Ι.Μ. Καρράς» κ. Τατιάνα Γκούσκου.

Η Director του Counseling Office και Coordinator του Fulbright Fellowship Program κ. Μαρία Βέργου παρουσίασε και καλωσόρισε τους 11 Fulbright Fellows για το νέο σχολικό έτος.

Ευχόμαστε σε όλους τους εκπαιδευτικούς μας μια καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!