Κανονικά θα λειτουργήσουν οι σχολικές μονάδες την Τετάρτη, 9 Ιανουαρίου

Ιαν 8, 2019
Κανονικά θα λειτουργήσουν όλες οι σχολικές μονάδες του Κολλεγίου την Τετάρτη, 9 Ιανουαρίου 2019.Με νεώτερη ανακοίνωση του Δήμου Παλλήνης, τα Δημόσια και Ιδιωτικά Σχολεία του Δήμου θα ανοίξουν στις 10 π.

Με νεώτερη ανακοίνωση του Δήμου Παλλήνης, τα Δημόσια και Ιδιωτικά Σχολεία του Δήμου θα ανοίξουν στις 10 π.μ.

Tα Δημοτικά του Κολλεγίου θα είναι ανοικτά και θα μπορούν να δεχθούν μαθητές από την κανονική ώρα προσέλευσης.

Τα σχολικά λεωφορεία για τα Δημοτικά Σχολεία μας, θα φτάσουν στην κανονική ώρα προσέλευσης. Αν υπάρξει πρόβλημα πρόσβασης, θα επικοινωνήσουν οι συνοδοί με τους γονείς απευθείας.

Ακολουθεί η ανακοίνωση του Δήμου Παλλήνης:

ΝΕΟΤΕΡΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Μετά την εκτίμηση της κατάστασης που παρατηρείται τις τελευταίες ώρες στα οδοστρώματα και στα πεζοδρόμια στην επικράτεια του Δήμου, με παγετό λόγω πολύ χαμηλής θερμοκρασίας και τους κινδύνους που δημιουργούνται εξ αυτού του λόγου για την μετακίνηση γονέων και μαθητών προς τα δημόσια και ιδιωτικά Σχολεία και προς τους βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου, αποφασίστηκε η έναρξη των μαθημάτων για αύριο Τετάρτη 9 Ιανουαρίου 2019, να πραγματοποιηθεί στις 10 π.μ.