Εισαγωγή μαθητών στην 1η Δημοτικού

Φεβ 17, 2017
Αγαπητοί Γονείς,Τον Σεπτέμβριο του 2016, αρχίζει η διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην 1η Δημοτικού του Κολλεγίου για το σχολικό έτος 2017-18, δηλαδή, για τα παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2011.

Αγαπητοί Γονείς,

Τον Σεπτέμβριο του 2016,  αρχίζει η διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην 1η Δημοτικού του Κολλεγίου για το σχολικό έτος 2017-18, δηλαδή, για τα  παιδιά που γεννήθηκαν το έτος 2011.

Σας υπενθυμίζουμε ότι, αν έχετε παιδί (αδελφάκι μαθητή/μαθήτριάς μας) υποψήφιο για την τάξη αυτή και επιθυμείτε να συμμετάσχει στη διαδικασία εισαγωγής, πρέπει να υποβάλετε άμεσα αίτηση συμμετοχής. στο Γραφείο Εισαγωγής Μαθητών στο Ψυχικό (κυρίες Αικ. Κάντα και Αγγ. Κουτίβα).

Η υπενθύμιση αυτή δεν αφορά τα παιδιά που ήδη φοιτούν στο Νηπιαγωγείο ‘ΙΩΑΝΝΗΣ Μ. ΚΑΡΡΑΣ’.

Παρακαλούμε να λάβετε υπόψη σας ότι δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία εισαγωγής θα έχουν μόνο τα παιδιά για τα οποία  έχει  υποβληθεί εγκαίρως η σχετική αίτηση.