Καλλιτεχνικές Δημιουργίες μαθητών του International Baccalaureate

Μαϊ 23, 2016
Η Διεύθυνση του Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, σε συνεργασία με το Ίδρυμα Εικαστικών Τεχνών Τσιχριτζή, διοργανώνει Έκθεση με θέμα «Καλλιτεχνικές Δημιουργίες μαθητών του International Baccalaureate», αφιερωμένη στα 20 χρόνια λειτουργίας του International Baccalaureate Diploma Programme στο Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα. Τα έργα των μαθητών του Ι.Β. θα εκτίθενται από τις 31 Μαΐου έως τις 5 Ιουνίου 2016 (11 π.μ. - 7 μ.μ.) στο Ίδρυμα Εικαστικών Τεχνών Τσιχριτζή (Κασσαβέτη 18 & Γρηγορίου Αυξεντίου, Κηφισιά).

Στα εγκαίνια της Έκθεσης (Τετάρτη, 1 Ιουνίου 2016, 7.30 μ.μ.) οι μαθητές θα παρουσιάσουν δείγματα της δουλειάς τους στο πλαίσιο των μαθημάτων τέχνης του Ι.Β. (Music, Film, Visual Arts, Theatre Arts).