Υποτροφίες εις μνήμην Εμμανουήλ Τρουλλινού

Ιουλ 3, 2014
Ψυχικό, 1 Ιουλίου 2014 Σας ανακοινώνουμε ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιλογής –από την Επιτροπή Υποτροφιών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση των Σχολεί

Ψυχικό, 1 Ιουλίου 2014

Σας ανακοινώνουμε ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιλογής –από την Επιτροπή Υποτροφιών σε συνεργασία με τη Διεύθυνση των Σχολείων του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος– των μαθητών Δημοσίων Δημοτικών Σχολείων, στους οποίους θα χορηγηθούν τρεις υποτροφίες εις μνήμην Εμμανουήλ Τρουλλινού. Οι υποτροφίες αυτές αποφασίστηκε να δοθούν:

• Σε έναν μαθητή του 1ου Δημοσίου Δημοτικού Σχολείου Κρυονερίου.
  • Σε μία μαθήτρια του 5ου Δημοσίου Δημοτικού Σχολείου Ν. Σμύρνης.
  • Σε μία μαθήτρια του 10ου Δημοσίου Δημοτικού Σχολείου Βύρωνος.

Για την επιλογή των υποτρόφων συνεκτιμήθηκαν ως κριτήρια η επίδοση στις εισαγωγικές εξετάσεις για την Α΄ Γυμνασίου, η οικονομική κατάσταση των οικογενειών τους, τα ιδιαίτερα προσόντα τους και οι δυνατότητες συμβολής τους στη σχολική-πολιτιστική ζωή και στις άλλες δραστηριότητες του Κολλεγίου.