Τα Nέα μας

Βράβευση μαθήτριας Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού για τις επιδόσεις της στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα Νορμανδίας 2022

Οκτ 5, 2022

Την Παρασκευή, 30 Σεπτεμβρίου 2022, η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού Άννα Μαρία Ίβιτς βραβεύθηκε από την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Νίκη Κεραμέως για τις επιδόσεις της στον Στίβο στην Παγκόσμια Γυμνασιάδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Σχολικού Αθλητισμού (ISF), που διεξήχθη στη Νορμανδία της Γαλλίας τον περασμένο Μάιο.

Η βράβευση της μαθήτριάς μας έγινε στο πλαίσιο της εκδήλωσης «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» που διοργανώθηκε στο Εθνικό Γυμναστήριο Αθηνών «Ο.Ι. ΦΩΚΙΑΝΟΣ» για τον εορτασμό της 9ης Πανελλήνιας – Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, κατά την οποία βραβεύθηκαν μαθητές για τις νίκες τους σε Παγκόσμια Σχολικά Πρωταθλήματα του 2022.

Στην εκδήλωση παρευρέθη και ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής Λυκείου του Κολλεγίου Αθηνών και Συντονιστής Εξωσχολικού Αγωνιστικού Προγράμματος κ. Θεόδωρος Γραμματικόπουλος, ο οποίος ήταν ο αρχηγός της Ελληνικής Αποστολής Στίβου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα της Νορμανδίας.