Τα Nέα μας

Πρόκριση μαθητών του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών στην Τελική Φάση της Ελληνικής Οικονομικής Ολυμπιάδας

Απρ 27, 2021

Η Οικονομική Ολυμπιάδα διοργανώνεται με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, την υποστήριξη της Γενικής Γραμματείας Δημόσιας Διπλωματίας και Απόδημου Ελληνισμού του Υπουργείου Εξωτερικών της Ελλάδος και την υποστήριξη της Τράπεζας της Ελλάδος. Στον Διαγωνισμό συμμετείχαν περισσότερα από 100 Λύκεια από όλη τη χώρα.

Mετά από τη συμμετοχή τους στον 2ο Περιφερειακό Γύρο, μαθήτριες και μαθητές του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών προκρίθηκαν στην Τελική Φάση της Ελληνικής Οικονομικής Ολυμπιάδας, η οποία θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα μετά την ολοκλήρωση των Πανελλαδικών Εξετάσεων (για την ακριβή ημερομηνία και τον τόπο διεξαγωγής του τελικού θα υπάρξει επόμενη ενημέρωση).

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που προκρίθηκαν από το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών είναι  οι ακόλουθοι:

Επώνυμο

Όνομα

Αίσωπος

Αίσωπος

Δημήτριος

Αμιράλη

Έλλη

Βαΐρης

Παπαγιάννης

Παπακυριακού

Ειρήνη-Φιλίππα

Πολίτης

Γεώργιος (του Ευαγγέλου)

Τουτζιαρίδης

Αλκιβιάδης-Ιωάννης

Τσομώκος

Άρης-Παναγιώτης

Συγχαρητήρια σε όλες τις μαθήτριες και σε όλους τους μαθητές μας για την επιτυχία τους! Τους ευχόμαστε Καλή Επιτυχία και στην Τελική Φάση του Διαγωνισμού!