no-image
ΦΕΒ
ΠΑΡ
ΩΡΑ: 07:00 ΜΜ - 09:00 ΜΜ

Εκδήλωση «Τιμώντας τον Δάσκαλο»

Την Παρασκευή, 2 Φεβρουαρίου 2024 στις 7 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί η καθιερωμένη εκδήλωση «Τιμώντας τον Δάσκαλο» στο Θέατρο του Λατσείου Διδακτηρίου στην Κάντζα. Το Σχολείο μας τιμά τους εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν στην επιτυχή αξιολόγηση του Προγράμματος ΜΥΡ στο Κολλέγιο Αθηνών και στο Κολλέγιο Ψυχικού από τον Οργανισμό του ΙΒ καθώς και σε αυτούς που συνεισφέρουν στην πραγματοποίηση του πολύπλευρου προγράμματος εξωδιδακτικών δραστηριοτήτων του Κολλεγίου.

Στην εκδήλωση θα μιλήσει ο Ακαδημαϊκός Καθηγητής Αλέξανδρος Νεχαμάς, μέλος του Συμβουλίου των Επιτρόπων. Η ομιλία του θα έχει τίτλο: «Ανταμείβει κανείς άσχημα τον δάσκαλο όταν μένει πάντα μαθητής»  (Φ. Νίτσε, Έτσι Μίλησε ο Ζαρατούστρα).

Θα ακολουθήσει απονομή Πιστοποιητικών Παιδαγωγικής Κατάρτισης (ΠΠΚ) σε εκπαιδευτικούς του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος και αναμνηστικών δώρων  σε εργαζομένους του ΕΕΙ που συνταξιοδοτήθηκαν το 2023.