Εθελοντική Αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ»
ΜΑΪ
ΤΕΤ
ΜΑΪ
ΠΕΜ
ΩΡΑ: 09:30 ΠΜ - 01:00 ΜΜ

Εθελοντική Αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ»

Την Τετάρτη, 3 και την Πέμπτη, 4 Μαΐου 2023 από τις 9.30 π.μ. έως τη 1 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί στο Αγγελικούσειο Κλειστό Γυμναστήριο του Κολλεγίου στο campus Ψυχικού η εθελοντική αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ», που διοργανώνουν κάθε χρόνο οι Σύλλογοι Γονέων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού με την ιατρική υποστήριξη του Τμήματος Αιμοδοσίας του Ν.Ι.Μ.Τ.Σ.

Η Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ» έχει συσταθεί από τους Συλλόγους Γονέων του Σχολείου για την κάλυψη των αναγκών όλων των μαθητών, των γονέων και των εκπαιδευτικών του Κολλεγίου για τη δύσκολη στιγμή όπου μπορεί να χρειασθούν αίμα.

Για την αποφυγή συνωστισμού και για να είναι κατά το δυνατόν λιγότερος ο χρόνος αναμονής και παραμονής στον χώρο, οι εθελοντές αιμοδότες παρακαλούνται να επικοινωνήσουν με τις κ.κ. Μαρία Δουμάνογλου (6944673395) και Ροζίτα Κούρταλη-Ζαφείρα (6944918070).