Εκδήλωση Συλλόγων Γονέων Κολλεγίου: Η συμβολή των Γονέων στην Παλιγγενεσία της Ελλάδος
ΜΑΪ
ΤΕΤ
ΩΡΑ: 06:00 ΜΜ - 07:30 ΜΜ

Την Τετάρτη, 19 Μαΐου στις 6 μ.μ. οι Σύλλογοι Γονέων του Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού του Ελληνοαμερικανικού Εκπαιδευτικού Ιδρύματος διοργανώνουν την επετειακή διαδικτυακή διάλεξη με θέμα:

«Η συμβολή των Γονέων στην Παλιγγενεσία της Ελλάδος».

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά μέσω της πλατφόρμας Zoom. Μπορείτε να την παρακολουθήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Meeting: https://us02web.zoom.us/j/83680044617?pwd=WHNFVUVWU3lReUxuOGc1RUJJejQrdz09
Meeting ID: 836 8004 4617     Passcode: 719168

Πρόγραμμα:

ΠΡΟΣΦΩΝΗΣΕΙΣ

Χρήστος Παπανικολάου

Γενικός Συντονιστής Σχολικών Μονάδων ΕΕΙ

Άγγελος Συρίγος

Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων

Αν. Καθηγητής Διεθνούς Δικαίου και Εξωτερικής Πολιτικής, Πάντειο Πανεπιστήμιο

ΔΙΑΛΕΞΗ

Δρ. Φώτης Παπαθανασίου, ιατρός, Αν. Καθηγητής, Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδος

τ. Αν. Καθηγητής, Ανωτάτη Σχολή Διεθνών Σπουδών των Παρισίων

Γενικός Διευθυντής, Ίδρυμα Εικαστικών Τεχνών και Μουσικής Β. & Μ. Θεοχαράκη

ΕΠΙΦΩΝΗΣΗ

Δρ. Ιωάννης Μάνος

Σύμβουλος Εθνικής Τραπέζης επί θεμάτων Πολιτισμού και Συντονιστής της ιδρυματικής συνέργειας «ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ 1821-2021»

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού. Συντονίστρια θα είναι η Πρόεδρος του Συλλόγου Ελένη Σαραντίτη-Πατσέα.