Αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ»
ΜΑΡ
ΤΕΤ
ΩΡΑ: 09:30 ΠΜ - 02:00 ΜΜ

Αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ»

Την Τετάρτη, 17 Μαρτίου 2021 θα πραγματοποιηθεί στο Αγγελικούσειο Κλειστό Γυμναστήριο του Κολλεγίου στο Ψυχικού η αιμοδοσία για την Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ».

Η διαδικασία αιμοληψίας θα πραγματοποιηθεί από τις 09.30 έως τις 14.00 από το τμήμα αιμοδοσίας του Ν.Ι.Μ.Τ.Σ., τηρώντας όλα τα προβλεπόμενα από την Πολιτεία μέτρα για τον περιορισμό της διασποράς της COVID-19.

Η Τράπεζα Αίματος «ΜΑΤΙΝΑ ΠΑΠΟΥΛΙΑ» έχει συσταθεί τα τελευταία χρόνια από τους Συλλόγους Γονέων του Σχολείου μας για την κάλυψη των αναγκών όλων των μαθητών και των γονέων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού (Νηπιαγωγείου, Δημοτικού, Γυμνασίου, Λυκείου και ΙΒ DP) αλλά και όλων των εκπαιδευτικών του Σχολείου, για τη δύσκολη στιγμή όπου μπορεί να χρειασθούν αίμα.

Για την μετακίνηση των εθελοντών αιμοδοτών, ισχύει ως κατ’ εξαίρεση λόγος μετακίνησης το Β1 «Μετάβαση σε φαρμακείο ή επίσκεψη στον γιατρό ή αιμοδοσία» (βλ. συνημ. Βεβαίωση κατ ‘εξαίρεση μετακίνησης πολιτών, από forma.gov.gr).