Concerto Divertimento
ΠΑΡ
ΩΡΑ: 12:30 ΜΜ

Concerto Divertimento

Το Τμήμα Μουσικής και οι Επιτροπές Αποφοίτων (Alumni Annual Fund Drive), Γονέων (Parents Annual Fund Drive) και Γονέων Αποφοίτων (Past Parents Annual Fund Drive) για το Ταμείο Υποτροφιών Κολλεγίου Αθηνών-Κολλεγίου Ψυχικού έχουν τη χαρά να σας προσκαλέσουν σε μία απολαυστική μουσική βραδιά με σονάτες για πιάνο του Ludwig van Beethoven, υψηλών απαιτήσεων, ρομαντικές και, ταυτόχρονα, δεξιοτεχνικές δημιουργίες για κιθάρα του Agustίn Barrios Mangore και για βιολί των Anton Dvorak και Friedrich Seitz, μελωδικά έργα για πιάνο των Robert Schummann, Frédéric Chopin και Franz Liszt.

CONCERTO DIVERTIMENTO

Παρασκευή, 2 Νοεμβρίου 2018, 8:30 μ.μ.

Θέατρο Κολλεγίου, Ψυχικό

Συμμετέχουν τα μέλη της Κολλεγιακής οικογένειας:

• Νικολία Γαρουφαλλίδου, μαθήτρια
  • Έλενα Βασιλοπούλου, Ελευθερία Βορριά, Σωτήρης Δημητριάδης, Δημήτρης Παπαγιαννάκις, Στέφανος Τσοκάκης, καθηγητές Μουσικής
  • Νίκος Μπαλογιάννης, καθηγητής του Ωδείου

Παρουσίαση - μουσικολογική ανάλυση: Μιχάλης Εμπέογλου ’83, καθηγητής Μουσικής

Τιμή εισιτηρίου: 10 €

Η είσοδος για τους μαθητές είναι ελεύθερη.

Για αγορά εισιτηρίου ή/και κράτηση θέσης πατήστε ΕΔΩ.

Τα έσοδα από την πώληση των εισιτηρίων της εκδήλωσης θα διατεθούν για το Πρόγραμμα Υποτροφιών του Κολλεγίου.

Πληροφορίες: Γραφείο Ανάπτυξης Πόρων

Τηλ: 210 6798217-8, Email: [email protected]