4ο Συμπόσιο Educate the Educators με θέμα: ""Learning From and With Each Other: Values and Leadership""
ΦΕΒ
ΠΑΡ
ΩΡΑ: 12:30 ΜΜ

Ο Καθηγητής Peter Earley και η Dr. Sara Bubb θα μοιραστούν μαζί μας τη διεθνή έρευνα και πρακτική σχετικά με τον ρόλο και τη σημασία της ακαδημαϊκής ηγεσίας σε έναν εκπαιδευτικό οργανισμό και οι εκπαιδευτικοί του ΕΕΙ Σοφία Αρδιτζόγλου, Μ.Α., Ph.D., Φιλήμων Διαμαντίδης, M.Ed., Μ.Α., Λαμπρινή Ζήση, Μ.Α.,  και Πολυάνθη Τσίγκου, ΜΑ, Ed.D. θα φωτίσουν πλευρές του θέματος παρουσιάζοντας τις έρευνες που εκπόνησαν στο Σχολείο μας, στο πλαίσιο των μεταπτυχιακών σπουδών τους στο UCL Institute of Education.  Θα ακολουθήσουν συζήτηση και ανταλλαγή απόψεων.