College Classical Concert - students & teachers on stage
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ:
ΘΕΑΤΡΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ, ΨΥΧΙΚΟ

College Classical Concert - students & teachers on stage

Η Επιτροπή Γονέων για το Ταμείο Υποτροφιών -σε συνεργασία με το Τμήμα Μουσικής Κολλεγίου Αθηνών-Κολλεγίου Ψυχικού- παρουσιάζει τη μουσική βραδιά “College Classical Concert - students & teachers on stage”, το Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2013, 8 μ.μ., στο Θέατρο του Κολλεγίου στο Ψυχικό.

Ο μαθητής του I.B.1 Νικόλας Ραπίδης, ο απόφοιτος Κωνσταντίνος Κορκόδειλος ’13, οι εκπαιδευτικοί Ελευθερία Βορριά, Ναταλία Κάντζια και Στέφανος Τσοκάκης και οι καθηγητές του Ωδείου Γιάννης Γιαννόπουλος και Δημήτρης Παπαγιαννάκις ερμηνεύουν έργα των Mozart, Beethoven, Schubert, Strauss και Rachmaninov.

Μία συναυλία υψηλού καλλιτεχνικού επιπέδου που παράλληλα εκπέμπει και ένα παιδαγωγικό μήνυμα για συνεχή προσπάθεια και κατάκτηση υψηλότερων στόχων.