Συναυλία Αναστασίας Ζαννή - Crossover Classical
ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ:
COLLEGE THEATER

Συναυλία Αναστασίας Ζαννή - Crossover Classical

Το Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 20:30, το Θέατρο του Κολλεγίου στο Ψυχικό, θα ανοίξει την αυλαία του, ανεβάζοντας στη σκηνή την βραβευμένη Ελληνίδα σοπράνο Αναστασία Ζαννή σε μία μοναδική Crossover Classical συναυλία που θα πραγματοποιηθεί στην Αθήνα, στο πλαίσιο της παγκόσμιας περιοδείας της. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει άριες από γνωστές όπερες, μελωδίες από μιούζικαλ, τραγούδια των Lucio Dalla, Andrea Bocelli, έργα του Μάνου Χατζιδάκι, μέχρι και κομμάτια των Beatles. Ξεχωριστή νότα στη βραδιά θα δώσει η συμμετοχή της Μαθητικής Χορωδίας του Σχολείου.

Τα έσοδα της συναυλίας θα διατεθούν για την ενίσχυση του Ταμείου Υποτροφιών του Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού.

Η εκδήλωση πραγματοποιείται με την ευγενική υποστήριξη γονέων μαθητών του Κολλεγίου.