Διακρίσεις

Διακρίσεις μαθητών στον 10ο Μαθηματικό Διαγωνισμό "Μαθηματικά και Παιχνίδι"

Στο πλαίσιο του περιοδικού «Ο Μικρός Ευκλείδης» που εκδίδει η Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία, την Παρασκευή 4 Μαρτίου 2016, διοργανώθηκε ο 10ος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά, «Παιχνίδι και Μαθηματικά» για μαθητές Ε΄και ΣΤ΄Δημοτικού. Η συμμετοχή στο διαγωνισμό ήταν προαιρετική  και μπορούσαν να λάβουν μέρος μαθητές από όλα τα Δημοτικά Σχολεία της χώρας.

Το Δ.Σ. της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας διοργάνωσε τελετή απονομής βραβείων του 10ου Διαγωνισμού «Μαθηματικά και Παιχνίδι» για μαθητές της Ε΄ τάξης και ΣΤ΄ Δημοτικού των σχολείων της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Αττικής. Η βράβευση των μαθητών έγινε την Κυριακή 29 Μαΐου 2016, , στην Αίθουσα Τελετών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου (Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου).

Από το Δημοτικό του Κολλεγίου Ψυχικού διακρίθηκαν 25 μαθητές και μαθήτριες.

ΚΟΡΔΕΛΛΙΔΟΥ ΑΝΝΑΣΤ2
ΚΟΥΦΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΤ6
ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΤΙΝΑ ΕΛΠΙΔΑΣΤ7
ΜΕΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣΣΤ1
ΜΕΝΤΖΟΥ ΙΩΑΝΝΑΣΤ1
ΜΠΑΤΑΤΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗΣΤ1
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣΕ5
ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣΣΤ1
ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΟΜΑΧΗΕ6
ΠΑΠΑΣΠΥΡΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΕ1
ΠΟΤΑΜΙΑΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΕ4
ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗΣΤ3
ΤΖΙΛΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΣΤ5
ΤΖΟΑΝΝΟΥ ΚΛΕΙΩΕ1
ΦΕΓΓΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΕ2
ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑΣΤ4
ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΣΤ6
ΨΑΘΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΕ3

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες και τους ευχόμαστε πάντα επιτυχίες.