Νέα Σχολικής Χρονιάς 2017-2018

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων - Νεανίδων

Ιουν 22, 2018

Το σαββατοκύριακο 16 και 17 Ιουνίου 2018, πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Εφήβων – Νεανίδων,  στα Τρίκαλα.  Από το Κολλέγιο συμμετείχαν 24 μαθητές και μαθήτριες. Η ομάδα των εφήβων κατέλαβε την 1η θέση στη γενική βαθμολογία και η ομάδα των νεανίδων την 3η θέση.

Στους αγώνες επιτεύχθηκε μια νέα επίδοση Κολλεγίου στο εξής αγώνισμα:

• Δρόμος 4x400μ. από τις μαθήτριες της Β’ & Α’ Λυκείου, Αναστασία Διαμαντή, Ιωάννα Πανοπούλου, Αριάνα-Χριστίνα Λιναρά, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη με επίδοση 3’59”22 (1η θέση).

Επίσης τις τρεις πρώτες θέσεις κατέλαβαν οι παρακάτω μαθητές και μαθήτριες:

• Ο μαθητής της Γ’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Γεώργιος-Παναγιώτης Μηλιαράς την 1η θέση στο Δρόμο 800μ.
  • Η μαθήτρια της Α’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Έλλη-Ευτυχία Δεληγιάννη την 1η θέση στο Δρόμο 400μ.
  • Η μαθήτρια της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού, Ιωάννα Πανοπούλου την 3η θέση στο Δρόμο 800μ.
  • Η ομάδα των Εφήβων Δήμος Μπαδογιαννάκης, Αλέξανδρος Καπαγιαννίδης, Νικόλαος Μπούρλος, Γεώργιος-Παναγιώτης Μηλιαράς, την 3η θέση, στο Δρόμο 4x400μ.
  • Η μαθήτρια της Γ’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, Εμμανουέλα-Σεβαστή Καρυαμπά την 3η θέση στο Δρόμο 100μ.

Δείτε τα αποτελέσματα