Νέα Σχολικής Χρονιάς 2017-2018

17οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2018

Ιουν 5, 2018

Την Τρίτη, 5 Ιουνίου 2018, πραγματοποιήθηκαν οι 17οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Στο τελετουργικό μέρος παρέλασαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, που μετείχαν στους αγώνες, με τη συμμετοχή της μπάντας της Ελληνικής Αστυνομίας.  Μετά την Έπαρση Σημαίας και τον Εθνικό Ύμνο, την κήρυξη των αγώνων έκανε ο κ. Νίκος Τσαβλίρης, Πρόεδρος του Δ.Σ. του Ε.Ε.Ι.

Απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων, και στα Αθανασιάδεια 2018.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 257 μαθητές και μαθήτριες από την 3η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκαν 2 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 5 νέες επιδόσεις τάξεων:

Ρίψη Vortex μαθητών

Χρονόπουλος Δημήτριος (6γ Κ.Ψ.) με επίδοση 41,20μ (νέα επίδοση Αθανασιαδείων)

Ρίψη Vortex μαθητριών

Πεπόνη Αλεξάνδρα (6στ Κ.Α.) με επίδοση 31,10μ (νέα επίδοση Αθανασιαδείων και νέα επίδοση 6ης Κ.Α.)

Δρόμος 1.000μ. μαθητών

Γόντικας Κωνσταντίνος (5α Κ.Α.) με επίδοση 3’21”16 (νέα επίδοση 5ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Κωστόπουλος Ιωάννης, Λαμπρινόπουλος Ανδρέας, Μπαϊρακτάρης Μάρκος, Παπαγιαννάκης Κωνσταντίνος, Ρέβελας Ελευθέριος, Κάντζος-Κοντογιάννης Άγγελος (4β Κ.Α.) με επίδοση 47’’64 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Δεληγιάννης Ευάγγελος, Μπένος Παναγιώτης, Μπολιώτης Ανδρέας, Παπανικολάου-Μανιαδάκης Ορέστης, Σπυρόπουλος Ιωάννης, Δασκαλάκης Μιχάλης (4δ Κ.Ψ.) με επίδοση 49’’08 (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητριών 5ης τάξης

Ψαρράκη Μαρία, Οικονόμου Λυδία, Διαμαντάκου Λήδα, Ιερωνυμάκη Αμαλία, Κοκκάλα Αναστασία-Νταίζη, Μπούρτζου Μαρίλια (5γ Κ.Α.) με επίδοση 44’’52 (νέα επίδοση 5ης τάξης Κ.Α.)

Δείτε τα αποτελέσματα