Νέα Σχολικής Χρονιάς 2016-2017

Α.Σ.Ι.Σ. 15ο Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής

Απρ 1, 2017

Το Σάββατο, 1 Απριλίου 2017, πραγματοποιήθηκε το 15ο Φεστιβάλ Γενικής Γυμναστικής, που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Δούκα στα πλαίσια του Α.Σ.Ι.Σ.

Γενική Γυμναστική Δημοτικών Σχολείων  Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού

Η αντιπροσωπευτική ομάδα Γενικής Γυμναστικής Δημοτικών Σχολείων έλαβε μέρος με ένα πρόγραμμα Γυμναστικής, το οποίο είχε στοιχεία Χορού, Ενόργανης και Ακροβατικής Γυμναστικής, με τίτλο: “Maybe I, Maybe you”. Συμμετείχαν 19 μαθήτριες της 5ης και 6ης τάξης των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού. Προπονήτρια της ομάδας είναι η  κα. Ελένη Τσακίρη.

Γενική Γυμναστική Γυμνασίου - Λυκείου  Κολλεγίου Αθηνών - Κολλεγίου Ψυχικού

Η αντιπροσωπευτική ομάδα Γενικής Γυμναστικής του Γυμνασίου και του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών – Κολλεγίου Ψυχικού, έλαβε μέρος 11 μαθήτριες με ένα πρόγραμμα Ενόργανης, Ακροβατικής Γυμναστικής και Χορού, με τίτλο: “Όταν οι κούκλες ζωντανεύουν…”.  Προπονήτρια της ομάδας είναι η κα Γλυκερία Ρέππα.