Γυμνασιάδα 2016
Ιουλ 15, 2016
![](https://www.athenscollege.edu.gr/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/gimnasiada-2016-13717953_10153668559836766_2134505819_oa.jpeg?sfvrsn=71891b83_1)
Στις 11 - 18 Ιουλίου, 2016, πραγματοποιήθηκε η Γυμνασιάδα της Διεθνούς Ομοσπονδίας Σχολικού Αθλητισμού (ISF), στην Τραπεζούντα της Τουρκίας. Στη διοργάνωση συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από 40 Χώρες. Η μαθήτρια Αφροδίτη Γεωργιάδη, της Α’ Λυκείου του Κολλεγίου Ψυχικού κατέλαβε την 5η θέση, στο Άλμα εις Ύψος, με επίδοση 1.60μ. Συνοδός – Προπονητής ήταν ο κ. Μιχάλης Τομαράς.