Νέα Σχολικής Χρονιάς 2014-2015

Σεμινάριο Καρδιοαναπνευστικής Ανάνηψης (CPR)

Σεπ 9, 2014

Το Τμήμα Φυσικής Αγωγής σε συνεργασία με τον ιατρό του σχολείου μας κ. Αντώνη Μακρή διοργάνωσαν σεμινάριο Καρδιοαναπνευστικής Ανάνηψης (CPR), την  Τρίτη, 2 και την Τετάρτη, 3 Σεπτεμβρίου 2014. Κεντρικός ομιλητής του σεμιναρίου ήταν ο κ. Ιωάννης Παπαδάτος, Διευθυντής της εντατικής μονάδας του Νοσοκομείου Παίδων «Αγλαΐα Κυριακού» και πρόεδρος της Πνοής - Φίλοι Εντατικής Θεραπείας Παιδιού. Η πρακτική εκπαίδευση έγινε από τις ιατρούς-εκπαιδευτές,  κα Πατσιούρα και κα Φαντάκη. Στο σεμινάριο συμμετείχαν οι Καθηγητές – Καθηγήτριες Φυσικές Αγωγής του Λυκείου, Γυμνασίου, Δημοτικών Σχολείων, οι προπονητές των αντιπροσωπευτικών ομάδων, οι ναυαγοσώστες του Ε.Ε.Ι., οι καθηγητές-τριες Φυσικής Αγωγής των Ειδικών Προγραμμάτων, του Π.Ε.Ε.  και οι καθηγητές του διευρυμένου προγράμματος.