Νέα Σχολικής Χρονιάς 2013-2014

13οι Αγώνες Στίβου, Αθανασιάδεια 2014

Απρ 29, 2014

Την Πέμπτη, 29 Μαΐου 2014, πραγματοποιήθηκαν οι 13οι Αγώνες Στίβου των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού “Αθανασιάδεια” στη μνήμη του Αλέξανδρου Αθανασιάδη.  Στο τελετουργικό μέρος παρέλασαν όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες, που μετείχαν στους αγώνες, με τη συμμετοχή της μπάντας της Ελληνικής Αστυνομίας.  Μετά την Έπαρση Σημαίας και τον Εθνικό Ύμνο, την κήρυξη των αγώνων έκανε ο Διευθυντής/President του Ε.Ε.Ι., Καθηγητής Σπύρος Ν. Πολλάλης.

Απονεμήθηκαν αναμνηστικές πλακέτες στους μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού που πέτυχαν νέες επιδόσεις κατά τη διάρκεια των εσωτερικών αγώνων στίβου των τάξεων, στους αγώνες στίβου Α.Σ.Ι.Σ. και στα Αθανασιάδεια 2014.

Στους αγώνες αυτούς μετείχαν 240 μαθητές και μαθήτριες από την 4η έως την 6η Δημοτικού.

Σημειώθηκαν 3 νέες επιδόσεις Αθανασιαδείων και 5 νέες επιδόσεις τάξεων:

Δρόμος 600μ. μαθητών

Αριστοτέλης Αργυρόπουλος (Στ3 Κ.Ψ.) με επίδοση 1’40”54 (επίδοση Αθανασιαδείων

και νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 300μ. μαθητριών

Ματσιώτα Μαρία-Τζέμα (Ε3 Κ.Α.) με επίδοση 48’’66 (νέα επίδοση 5ης τάξης Κ.Α.)

Δρόμος 80μ. μαθητριών

Αικατερίνη Χαρατσή (Στ2 Κ.Ψ.) με επίδοση 11’’24 (νέα επίδοση 6ης τάξης Κ.Ψ.)

Δρόμος 6x50μ. μαθητριών

Αισώπου Νεφέλη, Δεληγιάννη Έλλη-Ευτυχία, Μωυσή Αφροδίτη, Παπανδρέου Μαρκέλλα-Καλλιόπη, Σαρσέντη Σοφία, Τσουτρέλη Λήδα-Χριστίνα (Στ2 Κ.Α.) με επίδοση 44”77 (επίδοση Αθανασιαδείων)

Δρόμος 6x50μ. μαθητών 4ης τάξης

Κοτζαμάνης Γεώργιος, Κριεζής Αντώνιος, Παπαφιλίππου Φίλιππος, Στεφανίδης Αριστείδης, Σωτηρόπουλος Δημήτριος, Χατζής Ιάσων (Δ1 Κ.Α.) με επίδοση 48’’44 (επίδοση Αθανασιαδείων)

Άλμα σε ύψος μαθητριών

Βιργινία Κουλουμέντα (Δ7 Κ.Ψ.) με επίδοση 1,30μ. (νέα επίδοση 4ης τάξης Κ.Ψ.)

Άλμα σε ύψος μαθητριών

Χριστιάνα Αντωνοπούλου (Ε4 Κ.Α.) με επίδοση 1,30μ. (νέα επίδοση 5ης τάξης Κ.Α.)

Δείτε τα Αποτελέσματα