Νέα Σχολικής Χρονιάς 2013-2014

Πανελλήνιοι Σχολικοί αγώνες Αντισφαίρισης Λυκείων

Μαϊ 8, 2014

Στις 5 έως 8 Μαΐου 2014, πραγματοποιήθηκαν οι Πανελλήνιοι Σχολικοί αγώνες Αντισφαίρισης Λυκείων, στην Πάτρα.  Συμμετείχαν 3 μαθητές - μαθήτριες του Κολλεγίου Αθηνών και 2 Μαθητές του Κολλεγίου Ψυχικού.

Την 1η Πανελλήνια νίκη στο διπλό μαθητών κατέλαβε ο μαθητής Καζαντζής Μιχάλης-Τουβ της Β’ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, μαζί με τον Αντωνόπουλο Χρήστο του 1ου Γελ Νίκαιας.  Τη 2η Πανελλήνια νίκη στο διπλό μαθητριών κατέλαβε η μαθήτρια Πετρίδου Ηλέκτρα της Α’ Λυκείου του Κολλεγίου Αθηνών, μαζί με τη Δεμένεγα Δάφνη του 1ου Γελ Νέας Μάκρης.

Επίσης οι μαθητές Καζαντζής Μιχάλης-Τουβ και Πετρίδου Ηλέκτρα στο μονό μαθητών – μαθητριών κατετάγησαν στους 6 καλύτερους της Αττικής και προκρίθηκαν στους 16 σε Πανελλαδικό επίπεδο.