Διαδικτυακή Ενημέρωση Γονέων - Τετάρτη, 13 Απριλίου 2022

Απρ 4, 2022

Ψυχικό, 4 Απριλίου 2022

Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη, 13 Απριλίου 2022 από τις 16:00 έως τις 19:00 θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακή ενημέρωση από τους/τις καθηγητές/ καθηγήτριες για την πρόοδο των μαθητών/μαθητριών όλων των τάξεων του Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών. Θα έχετε τη δυνατότητα να κλείσετε ηλεκτρονικό ραντεβού με τους/τις εκπαιδευτικούς από την Πέμπτη, 7 Απριλίου 2022, ώρα 08:00 έως την Τρίτη, 12 Απριλίου 2022, ώρα 22:00. Μετά το πέρας της προθεσμίας αυτής δεν θα έχετε τη δυνατότητα να ορίσετε άλλη διαδικτυακή συνάντηση που να αφορά στην έκτακτη αυτή απογευματινή ενημέρωση. Σημειώνουμε ότι από την Τετάρτη, 6 Απριλίου 2022, ώρα 08:00 μέχρι την Πέμπτη, 7 Απριλίου 2022, ώρα 08:00 το σύστημα των ηλεκτρονικών συναντήσεων θα παραμείνει κλειστό, προκειμένου να ενημερωθεί σχετικά με τις συναντήσεις της 13ης Απριλίου.

Ειδικότερα, η διαδικασία που θα ακολουθήσετε προκειμένου να επικοινωνήσετε με τους/τις διδάσκοντες/διδάσκουσες των παιδιών σας, είναι ακριβώς η ίδια που ακολουθείτε για τις εβδομαδιαίες συναντήσεις σας

·         Ο γονέας συνδέεται στην πλατφόρμα MS Teams με τα προσωπικά του στοιχεία.

·      Ο γονέας δέχεται κλήση από τον/την εκπαιδευτικό την προκαθορισμένη ώρα του ραντεβού (κάθε συνάντηση θα έχει μέγιστη διάρκεια 5΄).

Σε περίπτωση που αντιμετωπίσετε πρόβλημα με τη σύνδεσή σας στο MS Teams παρακαλούμε να επικοινωνήσετε με το [email protected]athenscollege.edu.gr.

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.

Συντονιστής Κολλεγίου Αθηνών &

Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών