ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟΥ

Νοε 11, 2021

Ψυχικό, 11 Νοεμβρίου 2021

Αγαπητοί Γονείς,

Αναφορικά με τις εκδηλώσεις που θα πραγματοποιηθούν στις σχολικές μονάδες Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για την επέτειο του Πολυτεχνείου, σας ενημερώνουμε ότι σύμφωνα με την υπ΄ Αρ. Πρωτ.:Φ1/141444/Δ2/04-11-2021 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ την Τετάρτη , 17 Νοεμβρίου 2021, θα πραγματοποιηθούν  εορταστικές εκδηλώσεις. Οι εορταστικές εκδηλώσεις θα γίνουν σύμφωνα με τις ισχύουσες υγειονομικές διατάξεις για λόγους δημόσιας υγείας.

Για το Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών την Τετάρτη, 17 Νοεμβρίου 2021 δεν θα πραγματοποιηθούν μαθήματα αλλά την πρώτη διδακτική περίοδο θα διεξαχθεί ο εορτασμός για την Επέτειο του Πολυτεχνείου. Συνεπώς, οι διδάσκοντες της πρώτης περιόδου θα παρακολουθήσουν μαζί με τους μαθητές τους την γιορτή για την Επέτειο της Ημέρας του Πολυτεχνείου. Σε περίπτωση ενδεχόμενης απουσίας των μαθητών θα καταχωριστεί μόνο μια απουσία για ολόκληρη την ημέρα.

Επισημαίνουμε, τέλος, ότι την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου τα σχολικά θα κινηθούν αξονικά σύμφωνα με το συνημμένο πρόγραμμα.

Σας ευχόμαστε υγεία και δύναμη!

Συντονιστής Κολλεγίου Αθηνών &

Διευθυντής Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών