Ημέρα Επαγγελματικής Ενημέρωσης

Φεβ 18, 2019

Τη Δευτέρα, 18 Φεβρουαρίου 2019, οι μαθητές Α’, Β΄ Λυκείου και πρώτου έτους του Προγράμματος International Baccalaureate παρακολούθησαν ομιλίες από επαγγελματίες κατά τη καθιερωμένη Ημέρα Επαγγελματικής Ενημέρωσης (Career Day). Ενδεικτικά, τους μίλησαν εκπρόσωποι από τους κλάδους Φυσικών Επιστημών, Ιατρικής, Μάρκετινγκ και Διοίκησης Επιχειρήσεων, Νομικής, Τουρισμού, Ψυχολογίας, Θεάτρου, Καλλιτεχνικών, Αρχιτεκτονικής κ.ά.

Οι ομιλίες πραγματοποιήθηκαν σε δύο χωριστές ενότητες, δίνοντας τη δυνατότητα στους μαθητές να ακούσουν τους ειδικούς σε διαφορετικούς τομείς του ενδιαφέροντός τους και να κάνουν ερωτήσεις.Μπορείτε να δείτε τον κατάλογο με όλες τις ομιλίες καθώς και τα βιογραφικά των ομιλητών στο συνημμένο αρχείο.