Εθνική Ομάδα Debate

Μαρ 6, 2014
Ο Θεόδωρος Ντουνιάς, μαθητής της Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, η Αναστασία Ρεπούλιου, μαθήτρια της Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψ

Ο Θεόδωρος Ντουνιάς, μαθητής της Γ΄ τάξης Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών, η Αναστασία Ρεπούλιου, μαθήτρια της Γ΄ τάξης  Γενικού Λυκείου Κολλεγίου Ψυχικού και η Ζωή Αλιπράντη, μαθήτρια του 2ου έτους του Προγράμματος IB επελέγησαν ως τακτικά μέλη της Εθνικής Ομάδας Debate.

Αποτελεί εξαιρετική επιτυχία για το Σχολείο μας το γεγονός ότι τα τρία από τα πέντε μέλη της ομάδας Debate που θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα είναι μαθητές του Κολλεγίου.

Το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Σχολικού Debate θα διεξαχθεί στην Ταϊλάνδη από τις 5-15 Αυγούστου 2014.