Πρόκριση μαθητών του Κολλεγίου στο Cambridge Schools Debate Competition

Δεκ 5, 2018

Τo Σάββατο, 1 Δεκεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκε το Athens Round του Cambridge Schools Debate Competition. O διαγωνισμός αποτελεί τον προκριματικό γύρο για την επιλογή των 3 ομάδων από την Ελλάδα που θα συμμετέχουν στο International Final του διαγωνισμού που θα πραγματοποιηθεί στο Cambridge Union τον Μάρτιο.Το ΕΕΙ εκπροσωπήθηκε από 8 μαθητές Λυκείου. Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους, και πιο συγκεκριμένα στους παρακάτω μαθητές για τις σημαντικές τους διακρίσεις στο διαγωνισμό:Πρόκριση στο International Final (2η ομάδα στη συνολική κατάταξη):Μάντυ Αλευρά (ΙΒ1) & Ιωάννα Ζερβάκη (ΙΒ1)

Top 10 Speakers:

Ιωάννα Ζερβάκη (ΙΒ1) - 2η θέση