Ανακοίνωση για την Εισαγωγή Μαθητών-Μαθητριών

Μαϊ 9, 2016
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝΣΤΗΝ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΣΤΗΝ Α΄ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ INTERNATIONAL BACCALAUREATE Το Σάββατο, 21 Μ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΜΑΘΗΤΩΝ-ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ

ΣΤΗΝ Α΄ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΣΤΗΝ Α΄ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ INTERNATIONAL BACCALAUREATE

Το Σάββατο, 21 Μαΐου 2016, θα πραγματοποιηθεί διαγωνισμός για την εισαγωγή μαθητών-μαθητριών  που θα φοιτήσουν στην Α΄ Γυμνασίου, στην Α΄ Γενικού Λυκείου και στο πρώτο έτος του Προγράμματος  International Baccalaureate τη σχολική χρονιά 2016-2017.

Τελευταία ημέρα υποβολής αιτήσεων συμμετοχής: Δευτέρα, 16 Μαΐου 2016.

Η κατάθεση των αιτήσεων συμμετοχής στον διαγωνισμό γίνεται στο Γραφείο Εισαγωγής Μαθητών, οδός Στεφάνου Δέλτα 15, Ψυχικό (τηλ. 210-6798138, Δευτέρα-Παρασκευή, 8:30-15:30).

Επισημαίνεται ότι πάγια πολιτική του Κολλεγίου είναι να εξετάζει αιτήματα γονέων που αντιμετωπίζουν σοβαρές οικονομικές δυσκολίες, προκειμένου να τους χορηγηθεί έκπτωση στα δίδακτρα στο πλαίσιο του Προγράμματος Υποτροφιών. Ενδεικτικά αναφέρεται ότι τη σχολική χρονιά 2014-2015 το Πρόγραμμα Υποτροφιών χορήγησε οικονομική βοήθεια ύψους €4.000.000 σε 824 μαθητές.