Συμμετοχή των μαθητών του Κολλεγίου σε Διεθνή Διαγωνισμό debate

Φεβ 27, 2015
Η ομάδα debate αποτελούμενη από τους μαθητές της Α΄ Λυκείου Κολλεγίου Αθηνών Μάρκο Γαζέπη και Νικόλαο Φράγκο, θα αντιπροσωπεύσει το σχολείο μας στην τελική φάση του Διεθνούς Διαγωνισμού Ρητορικής Αντιλογίας στο Κέμπριτζ (Σάββατο, 2 Μαΐου 2015).

Η ομάδα θα συμμετάσχει στους τελικούς, αφού κατέλαβε την 2η θέση μεταξύ 60 ομάδων στον διαγωνισμό που έγινε στην Αθήνα.

Ο Διεθνής Διαγωνισμός για Νέους Ομιλητές οργανώνεται κάθε χρόνο από τα Πανεπιστήμια της Οξφόρδης και του Κέμπριτζ  για μαθητές εως 16 ετών.