Τα Nέα μας

Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Γυμνασίου - Λυκείου

Φεβ 11, 2023

Το Σάββατο, 11 Φεβρουαρίου 2023, πραγματοποιήθηκαν οι Ετήσιοι Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος  Γυμνασίων – Λυκείων,  στο πλαίσιο του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσαν τα Εκπ. Αυγουλέα - Λιναρδάτου στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Οικολογικού πάρκου Αναψυχής, στο Ίλιον Αττικής.

Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 9 μαθητές και μαθήτριες των Λυκείων και 27 μαθητές και μαθήτριες των Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού, οι οποίοι κατέλαβαν 5 πρώτες θέσεις, 5 δεύτερες και 6 τρίτες.  Το Κολλέγιο κατέκτησε την 1η θέση στην Ομαδική Βαθμολογία μαθητών Λυκείου, Α’  και Β΄ Γυμνασίου και την 1η θέση μαθητριών Λυκείου, Α’,Β΄, και Γ’ Γυμνασίου.

Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές οι κ.κ. Θοδωρής Γραμματικόπουλος, Βασίλης Μόσχος,  Γιάννης Οικονόμου και Μαρία Πρωτόπαπα.

Δείτε τα αποτελέσματα