Ημέρα Μουσικής 3ης, 4ης, 5ης, 6ης τάξης Δημοτικού Κολλεγίου Ψυχικού

Απρ 8, 2022

Ττο Σχολείο μας, διοργάνωσε και φέτος τη μουσική εκδήλωση «Ημέρα Μουσικής». Ο θεσμός αυτός υφίσταται στο σχολείο εδώ και 26 χρόνια έχοντας ως σκοπό  να δοθεί η ευκαιρία στα παιδιά που ασχολούνται εξωσχολικά με κάποιο μουσικό όργανο, να παρουσιάσουν στους συμμαθητές τους ένα μικρό δείγμα της δουλειάς και της προσπάθειάς τους στη μουσική.

Οι συγκυρίες όμως που επιβλήθηκαν λόγω της πανδημίας, δεν επιτρέπουν να διεξαχθεί η συγκεκριμένη εκδήλωση στο θέατρο του σχολείου, όπως γινόταν κάθε χρόνο. Για αυτόν το λόγο, τη φετινή χρονιά θα δοθεί η δυνατότητα στα παιδιά, να παρουσιάσουν τη μουσική τους ενασχόληση, με ψηφιακό τρόπο.

Μπορείτε να δείτε τις δουλειές των μικρών μας μουσικών  στα βίντεο που ακολουθούν.

3η ΤΑΞΗ

4η ΤΑΞΗ