1ο Ατομικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης

Απρ 8, 2017

Το Σάββατο, 8 Απριλίου 2017, πέντε (5) μαθητές του Γυμνασίου Κολλεγίου Αθηνών, καθώς και τρεις (3) μαθητές και μία (1) μαθήτρια του Γυμνασίου Κολλεγίου Ψυχικού, συμμετείχαν στο “1ο Ατομικό Πρωτάθλημα Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Μαθητών - Μαθητριών 2017”, με δικαίωμα συμμετοχής των μαθητών και μαθητριών, Γυμνασίων σχολείων, οι οποίοι δεν έχουν Αθλητικό Δελτίο σε Σωματείο της Ε.Φ.Ο.Επ.Α.

Τους αγώνες διοργάνωσαν ο ΓΑΣ Χολαργού και οι APACHE Χολαργού, στο 1ο Γυμνάσιο Χολαργού, υπό την αιγίδα της ΠΟΦΕπΑ και στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης (WTTD 2017). Οι αγώνες διεξήχθησαν με τη συμμετοχή 44 μαθητών και μαθητριών από 24 Γυμνάσια, Δημόσια και Ιδιωτικά, της Αττικής.

Νικητές του 1ου Ατομικού Πρωταθλήματος Μαθητών - Μαθητριών 2017, ανά κατηγορία, αναδείχτηκαν οι:

Μαθητές Γυμνασίου

1η θέση Ψαρράς Ιάκωβος, Α΄ Γυμνασίου, 1ο Γυμνάσιο Βούλας