![Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων](/images/default-source/news/about-us/2021/january/news-images/a-s-i-s-agones-stivou-dimotikon-sholion-3a.tmb-880x380.jpeg?Culture=el&sfvrsn=d91a722a_1)
Α.Σ.Ι.Σ. Αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων
Απρ 7, 2019
Tην Κυριακή, 7 Απριλίου 2019, πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες Στίβου Δημοτικών Σχολείων για τις τάξεις 5ης και 6ης Δημοτικού, στo πλαίσιo του Α.Σ.Ι.Σ. (Αθλητικές Συναντήσεις Ιδιωτικών Σχολείων), που διοργάνωσαν τα Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα (CGS).
Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 42 μαθητές και μαθήτριες των Δημοτικών Σχολείων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού οι οποίοι κατέλαβαν 10 πρώτες θέσεις, 7 δεύτερες και 3 τρίτες θέσεις. Στους αγώνες έλαβαν μέρος συνολικά 14 σχολεία.
Συνοδοί Καθηγητές – Προπονητές ήταν οι κ.κ. Παναγιώτης Δούκας, Μένανδρος Παντάκης και Παντελής Χασάπης.
Δείτε τα αποτελέσματα