Εορτασμός 25ης Μαρτίου

Μαρ 25, 2022

Με ιδιαίτερη υπερηφάνεια, οι σημαιοφόροι και τα αγήματα του Κολλεγίου Αθηνών και του Κολλεγίου Ψυχικού συμμετείχαν στη μεγάλη μαθητική παρέλαση στο Σύνταγμα για την επέτειο της 25ης Μαρτίου.

Την παρέλαση παρακολούθησε ο Διευθυντής/President του Σχολείου μας Ακαδημαϊκός Καθηγητής Κώστας Συνολάκης '75, ο οποίος, στη συνέχεια, ξενάγησε τους μαθητές μας και τους γονείς τους στην Ακαδημία Αθηνών.

Την Παρασκευή, 25 Μαρτίου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη παρέλαση των Λυκείων – Γυμνασίων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού στον Δήμο Φιλοθέης – Ψυχικού. Η κατάθεση στεφάνου πραγματοποιήθηκε στο Μνημείο Ηρώων της Α’ πλατείας Ψυχικού.

Υπεύθυνοι Καθηγητές-Καθηγήτριες παρέλασης:

Λύκειο Κολλεγίου Αθηνών: κ. Βασίλης Γκαβέρας

Λύκειο Κολλεγίου Ψυχικού: κ. Μάκης Μαργαρίτης

Γυμνάσιο Κολλεγίου Αθηνών: κ. Παναγιώτης Σκυλοδήμος

Γυμνάσιο Κολλεγίου Ψυχικού: κ. Παντελής Πήδουλας

Σημαιοφόροι – Παραστάτες Λυκείων – Σύνταγμα: κ. Κατερίνα Κατσίκη

Με αφορμή τον εορτασμό της Eθνικής Eπετείου την Τετάρτη, 23 Μαρτίου, πραγματοποιήθηκε παρέλαση από τους μαθητές του Νηπιαγωγείου "Ιωάννης Μ. Καρράς". Το τμήμα Δελφίνι παρουσίασε ένα μουσικοκινητικό δρώμενο, το οποίο παρακολούθησαν όλα τα τμήματα του Νηπιαγωγείου, μέσω live streaming.